First National Congress of Wildlife Diseases & Conservation

42781836 (021)
معرفی کنگره

کنترل بیماری‌های حیات وحش نقش مهمی را در حفاظت از گونه‌های جانوری و پیشگیری از نابودی ذخایر ژنی جمعیت‌ها به‌ویژه جمعیت‌های کوچک و گونه‌های در معرض تهدید ایفا می‌نماید. بی شک اتصال حلقه‌های مرتبط با رخداد، پایش و مراقبت در بیماری‌های حیات وحش، ساختار حفاظت را تکمیل‌ و کار آمدتر می نماید. از این رو در این کنگره مصمم هستیم برای اولین بار در کشور و منطقه، با گرد هم آمدن محققین و پژوهشگران حیات وحش از داخل و خارج از کشور، ضمن بررسی وضعیت موجود حفاظت و بیماری‌ها، چالش‌های این حوزه را شناسایی و با خرد جمعی پژوهشگران، برای هر یک از محورهای اعلام شده، به راهکارهای عملی در ارتقای نظام مراقبت در حیات وحش دست یابیم. کنگره ملی حفاظت و بیماری‌های حیات وحش با تاکید بر چالش‌ها، نیازها و راهکا‌رهای حفاظت و نیز نقش آن در سلامت واحد، در آذر ماه سال جاری توسط پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری سازمان‌ها، مراکز علمی- پژوهشی و سازمان‌های مردم نهاد مرتبط، برگزار می‌گردد. مهمترین اهداف برگزاری کنگره، به شرح ذیل می‌باشد:

 • تبادل نظر و بررسی چالش‌های موجود در زمینه حفاظت، بهداشت و مدیریت بیماری‌های حیات وحش
 • ارتقای همکاری‌های بین بخشی در مهار بیماری‌های مشترک با رویکرد سلامت واحد
 • جلب مشارکت صاحبنظران و آشنایی با شیوه‌های نوین آموزش و پژوهش در حوزه حفاظت و بیماری‌های حیات وحش

در نظر است در این رویداد با تشکیل میزگردهای مختلف با حضور افراد صاحبنظر داخلی و خارجی در هر پانل، فضای بحث و گفتگو را بیشتر فراهم نماییم تا دستیابی به راهکارهای مدیریتی، آموزشی و پژوهشی از دست‌آوردهای موفقیت‌آمیز این تلاش باشد. همچنین در روزهای برگزاری کنگره، چندین کارگاه آموزشی در رشته‌های مختلف حفاظت و بیماری‌ها برگزار می‌شود تا سهم آموزش شیوه‌های نوین و کاربردی مواجهه با حیات وحش در ابعاد حفاظت و بیماری‌ها نیز ادا شود.
برگزارکنندگان کنگره در کمیته‌های علمی و اجرایی، امیدوارند با مشارکت محققین، فعالین عرصه حیات وحش، پژوهشگران جوان و علاقمند و سازمان‌های مردم نهاد مرتبط، در تقویت، مستندسازی و ترویج نتایج یافته‌های تحقیقاتی کشور در زمینه بهداشت، بیماری‌ها و حفاظت حیات وحش، اطلاع مسئولین و تصمیم‌سازان از چالش‌ها و آخرین یافته‌های علمی در زمینه حیات وحش ایران و منطقه، همفکری و توسعه دانش بیماری‌های حیات وحش در بین متخصصین، ارایه الگوهای نوین مراقبت و مدیریت بهداشتی حیات وحش در عرصه‌ها و مراکز نگهداری و بهبود همکاری بین بخشی، موفق شوند.
همچنین نهایت تلاش شده است تا اطلاعات مورد نیاز محققین و علاقمندان به حضور در این گردهمایی علمی، در بخش‌های مختلف سایت کنگره  قابل دسترس باشد. علاوه بر آن همکاران ما در دبیرخانه کنگره به آدرس ایمیل Wildlifecongress@doe.ir آماده پاسخگویی به سوالات می‌باشند.

تاریخ های مهم

تاریخ برگزاری همایش : 5 تا 7 آذر ماه 1398
آغاز ارسال مقالات : 15 تیر ماه 1398
مهلت ارسال مقالات : 15 شهریور ماه 1398
اعلام داوری مقالات :  15 مهر ماه 1398
مهلت ثبت نام در همایش : نیمه دوم آبان 1398

پوستر همایش
برگزار کنندگان
صندوق ملی محیط زیست
پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار
همکاران
حامیان

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com