First National Congress of Wildlife Diseases & Conservation

42781836 (021)

جوشاندن و زنده‌ زنده پوست کندن حیوانات وحشی برای تجارت پوست

2019/10/10

به گزارش خبرگزاریMetro ، میلیون‌ها حیوان وحشی به خصوص فک، تمساح، فیل، گورخر و پیتون برای استفاده در صنعت چرم‌سازی خرید و فروش شده یاپرورش داده می‌شوند به طوری‌که تنها طی 4 سال، بیش از 2.7 میلیون جانور آسیب‌پذیر از آفریقا به کارخانه‌های تولید چرم منتقل شده‌اند. فیل‌ها و کرگدن‌هاعلاوه بر شکار شدن به‌خاطر عاج، برای تجارت پوست نیز کشته می‌شوند. بیشترین ارسال پوست حیوانات وحشی به امریکا گزارش شده است.

به گزارش این خبرنگاری، بین سال های 2011 تا 2015 طبق آخرین آمار موجود، بیش از 189/000 پوست صادر شده است. هر ساله برای استفاده از خز، پوست هزاران بچه فک، زنده‌ زنده جدا می‌شود،کروکودیل‌های نیل برای استخراج پوست جوشانده می‌شوند، فیل‌ها برای تولید لباس و فضای داخلی خودرو سلاخی می‌شوند، گورخر‌ها تبدیل به دکوراسیون خانه می‌شوند و هزاران جانور وحشی دیگر نیز در روند تبدیل به کیف و کفش و دستکش، در خطر انقراض قرار می‌گیرند.

دکتر D’Cruze ، مشاور جهانی حیات وحش در حفاظت از حیوانات، گفت: “تجارت با حیوانات از این طریق ممکن است قانونی باشد اما درست نیست. این‌ها، حیوانات وحشی هستند، نه کالا. او افزود: “این صنعت بی رحمانه به حیوانات وحشی صدمه می‌زند و می‌تواند با تأثیر ویرانگر طولانی مدت، بر معیشت و اقتصاد نیز به تنوع زیستی آفریقا آسیب برساند. چگونه به جایی رسیده‌ایم که حیوانات برای لذت شخصی ما صادر و به طمع ما بهره‌برداری می شوند؟ آیا زندگی یک حیوان به هیچ وجه معنی ندارد؟”

Tragic fate of animals being boiled or skinned alive in booming wildlife trade

پوستر همایش
برگزار کنندگان
صندوق ملی محیط زیست
پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار
همکاران
حامیان

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت.

  آدرس

  تهران، خیابان اسدآبادی، کوچه چهلم، پلاک 4 ...

  تلفن

  +12 (0) 345 678 9

  ایمیل

  info@company.com